Kuligi, ogniska, IMPREZY ZIMOWE

Zaobserwuj nas W SOCIAL MEDIA – poznaj aktualny
harmonogram kuligów

Sanie już ruszyły! Za nami pierwsze przejazdy w tym sezonie! A Ty kiedy ostatnio był_ś na kuligu?  Wspominasz z łezką nostalgii pieczenie soczystych kiełbasek na ognisku i zjeżdżanie z górki na worku siana?  Przeniesiemy Cię tam ponownie … w Borkach 33!  

Przyjedź z rodziną, przyjaciółmi, kameralną grupą lub nieco większą – organizujemy kuligi z ogniskiem i pysznym jedzeniem.

Imprezy integracyjne, delegacje zagraniczne czy Wigilia firmowa w formie kuligu z kontynuacją imprezy wieczornej ze specjalnym menu stworzonym przez naszego Szefa Kuchni – Jakuba Oleńczuka. Brzmi ciekawie?

Kuligi białystok

Znalazł_ś miejsce, w którym odbywają się kuligi! Okolice Białegostoku nadają się do tego wyśmienicie. Jesteśmy w środku Puszczy knyszyńskiej, zaledwie pół godziny jazdy samochodem od Białegostoku. 

KIEDY?

  • Kuligi dla firm i innych grup zorganizowanych (min. 30 osób) odbywają się w każdym wybranym przez Ciebie terminie.
  • W soboty i niedziele, organizujemy również kuligi łączone dla osób indywidualnych, to znaczy, że możesz przyjechać z mniejszą grupą (2,4,6…osób) i dołączymy Was do pozostałych gości
  • W dni powszednie organizujemy kuligi dla szkół i przedszkoli.
  • Przejażdżki są zarówno w ciągu dnia jak i po zachodzie słońca z pochodniami, które pod gwieździstym niebem wraz ze stukotem kopyt i dzwonkami tworzą niezapomnianą atmosferę.

JAK?

Kulig odbywa się na 2, czasem 3 saniach ( 14, 8 i 5 osobowych), które prowadzone są przez piękne klacze m.in. Roxi, Łysą i Madziule. Więc Jednorazowo w jednej turze bierze udział max. 27 os. Podczas jednego dnia mogą się odbyć maksymalnie cztery tury. Woźnice dbają o swoje konie.

Sama przejażdżka trwa do 30 minut (czas wymusza trasa ułożona w tak aby sanie mogły zawrócić) i odbywa się po przepięknej Puszczy Knyszyńskiej. Po powrocie spędzasz czas przy ognisku.

Jeśli zmarzniesz, ogrzejesz się w sali folkowej. Nie musisz szukać toalety na dziko 🙂 możesz korzystać z naszych ciepłych „wygódek”.

Jeśli planujesz zabrać na kulig dzieci, będą mogły pozjeżdżać na sankach lub jabłuszkach z naszej Górki Miłości, na której jesienią odbywa się rykowisko.


KULIGI W SUPRAŚLU

Mieszkasz w Białymstoku? Możliwe, że gdy ktoś ze znajomych rzuca zimą hasło “ej, zorganizujmy kulig!”, Supraśl to pierwszy kierunek, jaki przychodzi ci do głowy. Nic dziwnego. Okolice tego urokliwego miasteczka są świetnym miejscem na aktywne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. ‘

Kuligi w Supraślu cieszą się dużą popularnością i tak się składa, że Maciejówka leży od niego całkiem niedaleko, bo zaledwie 30 km, czyli około pół godziny jazdy autem. To również dobra informacja dla tych, którzy na Podlasiu nie mieszkają, ale planują odwiedzić nasze okolice, gdy się porządnie ochłodzi. A jeśli mróz i śnieg, to warto wiedzieć, gdzie można się porządnie ogrzać.

Kuligi z ogniskiem

Oferujemy trzy wersje imprezy z kuligiem. Pierwsza podstawowa odbywa się w zasiadanej wiacie z długą ławą, która mieści do 50 osób. W jej centralnym punkcie znajduje się miejsce na ognisko. To tutaj trwa biesiada, do której przygotowujemy pyszne jedzenie.

Wersja rozszerzona kuligu rozbudowana jest o dodatkowe potrawy, m.in. o babkę ziemniaczaną i stek z karkówki w aromatycznym śliwkowym sosie. Zaś w opcji najwyższej po ucztowaniu w wiacie i przejazdach saniami zapraszamy gości do jednej z dwóch folkowych sal. Mała pomieści do 40 osób, w dużej może się bawić nawet 100! Tam już czekają stoły zastawione zimnymi przekąskami, napojami i alkoholem (zorganizowanym we własnym zakresie).

W karczmie impreza może trwać do białego rana. Udostępniamy parkiet, więc jeśli masz ochotę na kulig z tańcami, śmiało możesz zaprosić akordeonistę lub kapelę folkową. Nie znasz nikogo, kto mógłby zagrać na imprezie? Spokojnie, my mamy sprawdzonych ludzi i chętnie pomożemy Ci zorganizować muzykę.

Gdy w trakcie imprezy poczujesz, że porwał Cię Duch Puszczy, możesz zostać na noc, ponieważ jako gospodarstwo agroturystyczne oferujemy komfortowe noclegi w pokojach nad karczmą i w drewnianych domkach, które stoją na terenach leśnych Maciejówki.

Jeśli Ci się u nas spodoba, pamiętaj, że zawsze możesz wrócić na ognisko w sezonie letnim. Organizujemy bowiem imprezy rodzinne, urodziny czy imprezy integracyjne z ogniskiem, grillem i przekąskami pod wiatą. To świetna alternatywa dla tradycyjnego ucztowania i przy stole.

gdzie na kulig?
wybierz podlaskie!

Nie ma lepszego miejsca na kuligi niż Podlasie. Województwo podlaskie słynie ze swojej nieokiełznanej bioróżnorodności i dzikości, które sprzyjają przejażdżkom wozem zaprzęgniętym w konie. Podczas kuligu organizowanego w Maciejówce można bezwstydnie dopuścić do głosu pierwotne instynkty i nawet krzyknąć, nasłuchując, jak echo niesie odpowiedź po lesie.

Dlatego nie wpisuj więcej w przeglądarkę „kuligi Białystok” czy „kulig Supraśl”, tylko od razu dodaj tę stronę do zakładek, by co roku mieć ją pod ręką. U nas przeżyjesz bowiem najlepszą zimową imprezę w swoim życiu. Puszczę, głuszę, radosne rżenie i wyśmienite specjały zapamiętasz na długo.